Tarihçe

Soner Temel Mühendislik İnşaat ve Ticaret Anonim Şirketi (STM), Türkiye’nin önde gelen tünel ve altyapı uygulama şirketleri arasındadır. Firmamız; kurulduğu 2000 yılından itibaren, güçlü teknik ve uygulama kadrolarıyla teknolojideki gelişmeleri de yakından takip ederek yaratıcı çözümler üretmektedir. Bunun sonucu olarak sektörde iyi ilişkiler geliştirmektedir. İşlerinde gösterdiği yüksek performans ve kaliteli uygulamaları ile markasına katma değer yaratmaktadır. Bu durum STM’yi rakiplerinden farklılaştırmakta ve tercih edilen konuma taşımaktadır. Etik değerlere bağlılığı, kalite felsefesi, çevreye, işçi sağlığı ve iş güvenliğine verdiği önem STM’nin yol haritasını oluşturmaktadır.

STM özellikle tünel ve yer altı yapıları konusunda uzmanlığını kanıtlamış ve tünellerde ilk “Umbrella Arch" yöntemi uygulamasını gerçekleştirerek ülke tünelciliğine katkı sunmuş bir inşaat firmasıdır.

Hizmet sunduğu alanlar; 
  • Tünel (Metro, Karayolu, Enerji, Atıksu, Tünelleri ve Şaftlar),
  • Zemin ve Temel Mühendisliği (Diyafram Duvar, Forekazık, Minikazık, Ankraj, Zemin Çivisi, Enjeksiyon),
  • Maden hazırlık galerileri ve cevher üretimi,
  • Metro istasyon İnşaatı
  • Derin kazı ve iksa uygulamaları 

Biz ve ortaklarımızın, sizi hatırlayabilmesi ve siz ve diğer ziyaretçilerimizin sitemizi nasıl kullandığınızı anlayabilmesi için, sitemiz çerezleri ve diğer teknolojileri kullanır. Bu teknolojilerin tam listesini görmek ve bize bunların cihazınızda kullanılıp kullanılamayacağını bildirmek için burayı okuyabilirsiniz. Sitemizi daha iyi bir şekilde kullanmanız için çerez politikamızı kabul ediyor musunuz?

Kabul Et